Zoek
Candea Projecten
Informatie voor leerlingen uit Groep 8 en hun ouders die overwegen om voor het Candea College te kiezen
De Commissie Gezonde School zet zich op diverse manieren in voor een gezond Candea college!
Technasium: samen met 'Gymnasium al in de brugklas' een belangrijke onderwijsvernieuwingen binnen het VWO. In DuWeTech werkt het Candea College samen met het Andreas Vesalius Gymnasium uit Wesel aan een grensoverschrijdend Technasium-project.
Project Havisten Competent: om Havo-leerlingen competenties aan te leren voor een optimale startkwalifacatie voor het Hoger Beroeps Onderwijs.
BO/VO is een samenwerkingsverband om de overgang van de basisschool naar het voortgezet onderwijs te verbeteren.
Vanaf schooljaar 2011-2012 doen alle middelbare scholieren tijdens hun schoolperiode een maatschappelijke stage. Dit houdt in dat ze vrijwilligerswerk doen en dat is zowel goed voor anderen als voor hun persoonlijke ontwikkeling.
Vanuit Candea is de stichting IJSO-Nederland opgericht om te zorgen dat er elk jaar een Nederlandse delegatie deelneemt aan het International Junior Science Olympiad
Het Candea College is erg actief voor wat betreft het opleiden van docenten in school in samenwerking met vijf opleidingsinstituten

 

  Archief

Homepage   Sitemap Contact

 

Het Technasium - nadere invulling

De kern van het technasium is het doen van onderzoek en het ontwerpen door de leerlingen. Het is de bedoeling dat in het technasium wordt samengewerkt met het bedrijfsleven, zodat opdrachten en werkstukken een directe relatie hebben met de praktijk in bijvoorbeeld een architectenbureau of een afvalverbrandingsinstallatie.

Het technasium is bij uitstek een voorbeeld van'activerende didactiek': denken wordt gekoppeld aan doen en vanuit de theorie wordt toegewerkt naar de praktijk en omgekeerd. Uit onderzoek is gebleken dat deze aanpak een bepaalde groep vwo-leerlingen, en dan met name ook meisjes, zéér aanspreekt. Een deel van het werk wordt op school gedaan in een 'werkplaats' met de benodigde apparatuur, maar de leerlingen zullen ook op pad moeten.

Het Candea College is lid van het Netwerk Technasium. Sommige projecten zullen samen met andere scholen uit het netwerk worden ontwikkeld. Het technasium is een beschermde naam en scholen moeten aan een aantal voorwaarden voldoen om zich technasium te mogen noemen.

Het technasium wordt de komende jaren verder opgebouwd. Dat kan uiteindelijk resulteren in het maken van een 'meesterproef' bij het eindexamen. Of er een apart technasiumdiploma komt, is nog niet bekend. Wel staat al vast dat 'Onderzoeken en ontwerpen' een nieuw examenvak wordt.

Als eerste Technasium-project bij Candea werd de invulling van het Horsterpark genomen. Het is de bedoeling dat daar een ijsbaan komt en voor het overige zijn de leerlingen vrij om te bepalen hoe deze er uit gaat zien en hoe deze wordt geëxploiteerd. Inmiddels heeft de presentatie van dit project plaatsgevonden. De leerlingen van zowel de eerste als de tweede Technasium-lichting gaven daarbij blijk van veel creativiteit en inventiviteit en dat blijkt ook duidelijk uit de maquettes die zij die avond lieten zien.

Ouderportaal
Personeelsportaal
Leerlingenportaal